Хуманитарни Васкршњи концерт у Клубу младих

Чланови хора матичне школе и ИО Душковци и рецитатори, предвођени наставницама музичке културе Ивоном Даниловић и наставницом српског језика Душицом Додић, извели су хуманитарни Васкршњи концерт у Клубу младих. Гости концерта били су ученици ИО Роге са учитељицом Браном Даничић. Својим неисцрпним талентом, гласом и духовношћу, наставница Ивона Даниловић очарала је публику, посебно приликом извођења „Иже херувими“ на флаути, „Не плач, мати Марија“, у дуету са ученицом из ИО Роге Нином Цвијовић и „Ми смо деца неба“, уз пратњу Александра Дамљановића на тапану.

Вокални солиста Нина Ђурић V-5, заједно са осталим члановима хора, публици је дочарала сву узвишеност и лепоту духовних песама „Христос васкрсе“, „Песма недељи“ „Људи ликујте“ и других.

Сценографију за концерт урадила је наставница ликовне културе Валерија Арсов. Ученици одељења V-6 говорили су стихове Добрице Ерића, Десанке Максимовић, Јелене Бојовић, Недељка Попадића, владике Николаја Велимировића и других српских песника.

На крају програма наставница Ивона премијерно је, уз пратњу гитаре, извела песме пожешког свештеника Милорада Козодера, које је компоновао Боривоје Марковић. Сав приход од концерта намењен је светињама Косова и Метохије. Упркос бројним невољама које је сналазе, заједно са тамошњим све малобројнијим српским православним живљем, Епархија Рашко-призренска увек изнова васкрсава се сваком Васкрсом и сваком нашом молитвом.