Једнодневна горанска радионица

У оквиру реализације Пројекта „Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих“ и спровођења едукације за најмлађе припаднике Покрета горана, Покрет горана Србије у сарадњи са: Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде – Управом за шуме, организује једнодневну горанску радионицу на којој учествују ученици шестог разреда основних школа са подручја општина и градова: Бајина Башта, Ужице и Пожега. Радионица је реализована у петак, 08. новембра 2019. Године у Бајиној Башти. Ученици су имали прилику да се упознају са : пошумљавањем, Националним парком „Тара“, расадничком производњом, врстама дрвећа и лековитог биља које успева на овом подручју, акцијама и активностима које организује Покрет горана Србије и Програмом заштите и унапређивања шума у 2019. години. Радионици су присуствовали: Драгана Марјановић, Ива Радомировић, Анђелина Васиљевић, Елена Марић, Јана Николић, Емилија Радовановић, Теодора Стевић, Милан Дедовић и Урош Милчановић у пратњи наставнице биологије Јелене Јовичић. Овим путем настављена је дугогодишња сарадња наставника биологије и Покрета горана Србије.