Квиз поводом обележавања Дана школе

Поводом обележавања Дана школе одржан је квиз у коме су знање одмерили ученици осмог разреда. Квиз је део активности у оквиру међународног пројекта „Да се свако уклопи лако“ (Fit to Belong) који се реализује у нашој школи. Пројекат се бави начинима који омогућавају ученицима да се боље уклопе у вршњачку заједницу, учествују у активностима које подстичу другарство, толеранцију, а смањују усамљеност, искључивање, дискриминацију. Сличне активности у исто време одржавају се у партнерским школама у Пољској, Турској, Литванији и Португалији.

Ученици су се надметали у шест игара у којима су проверили знања из разних области, брзину и сналажљивост, али и сазнали нове корисне информације. Победници квиза су ученици VIII1 – Александра Матић, Мина Јевђић и Мина Трнавац.
Због поштовања епидемиолошких мера квиз је одржан без публике, али се могао пратити путем снимка уживо на школској Фејсбук страници. Снимак квиза доступан је на Јутјуб каналу школе.