Посета ученика ОШ „Петар Лековић“ из Узића Војној академији

Наши ученици из Узића са својом учитељицом и родитељима посетили су 23.9.2022. године Војну академију.

Госте је примио начелник Војне академије пуковник ванредни професор др Срђан Благојевић са сарадницима. Пожелео им је добродошлицу и угодан боравак на Војној академији. Изнео је да је Војну академију обрадовала вест да је школа поново примила ђаке поготово знајући да је исту похађао и потпоручник Борко Никитовић. Истакао је да му је изузетно драго што  ОШ „Петар Лековић“ чува сећање на нашег јунака који је жртвовао живот да би спасао своје војнике.

Током посете, ученици су имали прилику да се упознају са животом, радом и богатом историјом Војне академије. Обишли су спомен собу, део наставних и спортских капацитета Војне академије, а у Војној академији истичу да је радост коју су им ученици ОШ „Петар Лековић“ својом посетом донели немерљива.

Након обиласка, организован је заједнички ручак у ресторану Војне академије и уручење пригодних поклона нашим ученицима.