Пројекат - Образовање за права детета

У оквиру пројекта Образовање за права детета, а уз подршку Песталоци дечје фондације, у нашој школи је низом различитих активности обележен Дан детета, 20.новембар. Поред уређивања паноа, изложбе ликовних радова на тему права детета и организовања „Just dancе“ забаве где су изводећи исте плесне покрете деца показала да свако дете има право на игру, организована је и радионица „Тихе књиге – пријатељи деце“. Уз помоћ и инструкције наставница Душице Додић, Соње Столић и своје учитељице Биљане Стишовић, ученици другог разреда правили су сликовнице од платна и картона. „Тиха“ књига под називом „Моја права“ на свакој страници приказује по једно право: на обућу, на одећу, право на кров над главом, право на здраву исхрану, право да будем другачији, право на игру, дружење, на језик и културу… Радећи у групама, ученици су били веома мотивисани да израде књигу за своје слепе и слабовиде другаре из школе.