Тематска недеља „Немањићи“

Прве недеље децембра наша школа се придружила обележавању великог  јубилеја, 800 година независности Српске православне цркве. Ово је несумњиво најзначајнији догађај у историји Српске цркве и српског народа, којим смо добили чврсте темеље за национално и духовно уједињење.

Ученици наше школе су у оквиру тематске недеље „Немањићи“ учествовали на међународном квизу који организује Фондација “Мир Божији”. Изложбу о Немањићима и њиховим задужбинама припремиле су наставнице: Татјана Илић, Валерија Арсов и Ивона Даниловић.

Посетиоци изложбе су имали прилику да чују духовне песме у извођењу хора: „Симонида везак везла“, „Вера наша“, „Маријо славна“, „Преподобна мати Ангелина“, а за крај програма наставница музичке културе Ивона Даниловић припремила је соло тачку: Етиду за соло-флауту Астора Пјацоле.