Успех наших горана на републичком такмичењу

23.10.2021. одржана је XIV горанска радионица на тему “Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих“ у Основној школи „Радојка Лакић“ у Београду. Нашу школу и општину представљале су ученице 6/1 разреда Хелена Варагић, Ива Вучићевић и  Сара Миливојевић. У конкуренцији ученика из 25 општина eкипно су освојиле прво место.

Завршној радионици је претходила припрема и школско такмичење девет ученика шестог разреда. Ученици који су учествовали на школском такмичењу су: Ленка Врањевац, Душан Димитријевић,  Тодор Глушац, Ива Љубисављевић, Јаков Чикарић и Анастасија Остојић 6/2

Хелена, Ива  и Сара као победнице XIV горанске радионице, за награду добиле су седмодневни камп „Школа лековитог биљака“ на Копаонику.

Mентор ученика је наставница биологије Сања Парезановић