Државно такмичење у програмирању уз помоћ микробит уређаја

На Државном такмичењу у програмирању уз помоћ микробит уређаја, чије је финале одржано 12.маја 2022.године у Београду, тим из наше школе је постигао изванредан резултат и освојио треће место у конкуренцији више од 200 тимова из целе Србије.

Ученице Наталија Јанковић и Нина Миловановић (уз менторску подршку наставника Наталије Диковић и Стевице Јанковић) су успешно презентовале и „одбраниле“ свој пројекат „Аутоматска самопослуга за бескућнике са холограмским упутством за употребу“ и успеле да поред трећег места освоје и изузетно вредну награду за школу, као и вредне личне награде.

У току истог дана одржана је и свечана конференција поводом пет година имплементације програма „Школе за 21.век“ на Западном Балкану. На конференцији су говорили:

Бранко Ружић – први потпреседник Владе и Министар просвете и науке

Клер Сирс – руководилац програма „Школе за 21.век“

Шан Маклеод – амбасадорка Уједињеног Краљевства у Србији

Фотографије: @ British Council / Škole za 21. vek