Угледни часови

Огледни час - ``Мерење помичним кљунастим мерилом``
3. децембар 2018.

Одржан је огледни час уз тематско планирање у предметној настави (корелација, тимска настава) „Мерење помичним кљунастим мерилом“. Реализатори су професорке Љиљана Лучић и Драгана Миросавић из Техничке школе Пожега и наставнице техничког и информатичког образовања, Наталија Диковић и Данијела Василијевић. Припреме с овде и овде.

„Плаво и златно“, тимски угледни час

„Плаво и златно“, тимски угледни час поводом 600 година Манасије, одржан је 21.9.2018. у одељењима VI3 и VII6.  Реализовали су га наставници историје, музичке и ликовне културе, веронауке и српског језика: Татјана Илић, Ивона Даниловић, Валерија Арсов, Саша Варагић и Душица Додић. Ученице шестог разреда извеле су духовне песме: „Песма Мајке Ангелине“, „Манасија“ и „Ми смо деца Неба“. Ученик костимиран у зографа наносио је плаву боју на скицу „Светих ратника“ док су остали ученици износили о византијском фреско-сликарству и анализирали песму Васка Попе. Такође су објаснили значај Ресавске школе, смисао боја на фрескама, а посебно плаве и златне. У завршном делу часа организована је игра „Ресавска школа“.