Март - месец српског језика

На иницијативу Друштва за српски језик и књижевност Србије „Март – месец српског језика“ у многим школама се током марта организују активности посвећене приближавању науке о језику ученицима. Актив наставника српског језика општине Пожега заједно са наставницима ликовне културе организовао је заједничку активност за ученике свих пожешких школа. Ученици су проучавали фразеологизме – устаљене изразе које често користимо, не размишљајући много о њиховом изворном значењу, а затим су их представљали духовитим илустрацијама. Изложба ученичких радова постављена је у холу Културног центра Пожега.

Завршна активност – заједнички квиз – организована је 31. марта у Градској галерији. Такмичили су се ученици основних и средњих школа, а међу победницима нашле су се наше ученице шестог разреда Милица Чуквас и Ружица Ковачевић.
Позивамо ученике и родитеље да посете изложбу и да погледају прилог о квизу који је направила ТВ Пожега.