Велики успех тима из наше школе на конкурсу “Програмирај свој успех“

Средином маја ове године, Привредна комора Србије и Фондација „Петља“, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, расписали су конкурс за избор најбољих примера пројектне наставе из Информатике и рачунарства 2021.

Право учешћа на конкурсу су имали ученици седмог и осмог разреда са територије Републике Србије, који су реализовали одређени пројекат у оквиру Информатике и рачунарства.

Тим из наше школе сачињавали су ученик седмог разреда Михаило Гојгић и ментор-наставник Стевица Јанковић. Пројекат под називом „Микробит клавијатура са јестивим типкама“, донео је нашем тиму сјајно друго место и вредну награду у категорији ученика седмог разреда, из наставне области Рачунарство.

Свечано проглашење победника и уручивање награда одржано је 9.јула 2021.године, у просторијама Привредне коморе у Београду. Награде, дипломе и захвалнице ученицима и наставницима су уручили председница Владе Србије – Ана Брнабић и председник Привредне коморе Србије – Марко Чадеж.